İnternetten Para Kazanma Yolları

0
100

İnternetten Para Kazanmak

İnternetten para kazanma yolları konusunda internet üzerinde birçok yazı bulabilirsiniz. Ancak bu konuda birçok yazı yazılmış olmasına rağmen kesin olarak kazanç getiren bir site bulmak oldukça zor. Bu yazımız, öğrenciler ve ev hanımları gibi aktif olarak geliri olmayan insanların internet üzerinden para kazanmaya başlaması ve ek gelir elde etmesini sağlamaya yönelik olarak hazırlanmıştır.

Yazımızın devamında özellikle sosyal medya ile para kazanma yollarını detaylı ve kesin yöntemler olarak anlatacağız. Aşağıda sizlere birçok yöntemden bahsedeceğim. Bu yöntemler içinden seçim yaparken temelinde ticaret ve reklam olan yöntemleri esas almalısınız. Burada size naçizane tavsiyemiz blog açmak ve satış ortaklığı yapmak yönünde olacaktır. Uygulamada oldukça zor olan bu yöntemler ayı zamanda da tüm dünyada kabul görmüş en fazla gelir getiren yöntemlerdir. Tabi burada sizin internet bilginizin ne kadar olduğu da önemlidir.

İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

İnternetten para kazanmak için öncelikle bu konuda detaylı bir araştırma yapmalısınız. Zira günümüzde internetten para kazanmak için yola çıkan birçok kişi zamanla parasını ve emeğini boşa harcamaktadır. Bu nedenle yazımızı dikkatli bir şekilde okumalısınız. Yazımızda internetten para kazanma yöntemleri hakkında birçok yeni yöntemi de yazımızın içinde bulacaksınız.

İnternetten para kazanma yolları çok olmasına rağmen para kazanmak oldukça zordur. Burada siz para kazanma yolları ararken, karşınıza sizin paranıza göz dikmiş birçok site ya da uygulama çıkacaktır. Bu nedenle size güven vermeyen hiçbir siteye ve uygulamaya kesinlikle para yatırmayın. Peki internetten nasıl para kazanılır dediğinizi duyar gibiyim.

İnternetten kolay para kazanma yöntemleri olmakla birlikte asıl mesele sizin bu yöntemleri bulmanızdan geçiyor. Bu yazıyı oluştururken yaptığımız araştırmalar sonucunda fikir sahibi olduk ve bunu da sizlerle paylaşacağız. Bu yöntemler hakkında her ne kadar fikir sahibi olduysak da gözü kapalı bu işlere girer miyiz? Tabii ki, hayır.

Yatırım yapmadan para kazanma yöntemi diye bir şey yok. Kendilerini “para kazandıran siteler” olarak tanıtan siteler, sizleri sadece oyalamakta ve sizin paranızı almaya çalışmaktadırlar. Hızlı para kazanma, anında para kazanma ve bedava para kazanma diye bir şey yok. Bunu öncelikle aklınızdan çıkarın. Para kazanmak için öncelikle bir emek harcamalısınız.

İnternetten Para Kazanma Yolları

Kulağa oldukça hoş gelse de internetten para kazanma yolları yukarıda da bahsettiğimiz gibi o kadar kolay değil. Şimdi, internet üzerinden para kazandıran yöntemler nelerdir gelin birlikte inceleyelim.

Para Kazandıran Uygulamalar

Para kazandıran uygulamalardan çok fazla var. Ancak, bu işte para kazanmaya başlamak için oldukça fazla emek harcamak gerekiyor. Bu esnada da yeni uygulamalar hayatımıza girmektedir. Bu uygulamaları cep telefonunuza indirerek kazanmaya başlayabilirsiniz. Ancak hemen yüksek kazançlar beklemeyin.

Oyun Oynayarak Para Kazanma

İnternet üzerinden oyun oynayarak para kazandırdığını iddia eden birçok site yakın zamanda kapatıldı. Basında çıkan haberlere göre üyelerinden muazzam paralar toplayarak ortadan kaybolmuşlardır. Bu konuda birçok mağdur bulunmaktadır. Bu tür siteler piramit adı verilen saadet zinciri tarzı sitelerdir. Burada kazanan sadece oyunu oynatandır. Üyelerin kazandığı görülmemiştir.

Peki, oyun oynayarak para kazanmak gerçekten yalan mı? Tabii ki hayır ancak, kısa yoldan para kazanma hayali kurmayın derim. Bu oyunlarda sıkılmadan sabırla sonuna kadar direnebilirseniz ve vaktiniz de çoksa kazanabilirsiniz.

Blog Yazarak Para Kazanmak

Diğer yöntemlere göre en garantili yöntemlerden biri blog yazarak para kazanmak diyebiliriz. Ancak bunun için dikkat edilmesi gereken en önemli kural kopya içeriklerle para kazanılamayacağıdır. Bu nedenle eğer özgün makale yazabilecek yeteneğiniz varsa hemen yazmaya başlayın. Google’dan para kazanmanın yöntemi reklamlardır. Bunun için adsense para kazanma yöntemi üzerinde duracağız. Google adsense para kazandırma konusunda çok fazla bonkör değildir. Bunun için yazılarınızın büyük kitlelere hitap etmesi gerekir.

Kitap Okuyarak Para Kazanmak

Kitap okuyarak para kazanmak mı dediğinizi duyar gibiyim. Kim kitap okutmak için para öder ki diye düşünüyorsunuz. Bunun için görme engelli vatandaşlar para ödemektedirler. Bunun için çeşitli siteler bulunmaktadır. Bu sitelere sesli kitap okuyarak para kazanabilirsiniz. Bunun için akıcı bir okuma ve güçlü bir hitap yeteneğinizin olması gerekmektedir.

Reklam İzleyerek Para Kazanma

Genellikle sonu hüsranla biten bir yöntemdir. Çünkü parayı reklam izleyen değil, izleten kazanır. Reklam ile para kazanmak istiyorsanız bir blog açarak adsense’den reklam alın ve siz izletin reklamları ve siz para kazanın.

Cep Telefonundan Para Kazanma

Cep telefonundan para kazanma yöntemleri arasında şu an revaçta olan bir uygulama var “Hadi”. 12 sorudan oluşan bir bilgi yarışması olan Hadi, Tüm sorulara doğru cevap verenler arasında verilen ödül eşit olarak paylaştırılıyor. Para kazanıyorsunuz ancak küçük meblağlar halinde.

Müzik Dinleyerek Para Kazanma

Müzik dinleyerek para kazanma fikri her ne kadar çılgınca gelse de böyle bir sektör var. Müzik dinleyerek para kazanabileceğiniz birçok site vardır. Bu siteler üye olarak kazanç elde edebilirsiniz.

Gezerek Para Kazanma

Bounty adı verilen bir uygulama ile gezerek para kazanma imkânına sahip olabilirsiniz. Uygulama üzerinden verilen görevleri gerçekleştirerek para kazanmanız mümkündür.

Anket Doldurarak Para Kazanma

Cep harçlığı çıkarmak için iyi bir fikir olan anket doldurarak para kazanma, sizlere çok paralar vaat etmiyor. Ancak tek bir şirkete değil de birden fazla şirkete üye olursanız aybaşında belirli bir miktar kazanç elde edebilirsiniz.

Sosyal Medyadan Para Kazanma

Sosyal medyadan para kazanmak istiyorsanız, tüm sosyal medya siteleri için geçerli olan yöntem popüler olmanızdır. Popüler bir hesabınız yoksa bu işten para kazanamazsınız. Popüler olduktan sonra, satış ortaklığı yapabilir, reklam alabilir veya diğer yöntemler ile sosyal medya üzerinden para kazanabilirsiniz.

Satış Ortaklığı ile Para Kazanma

Sizinle hiç alakası olmayan ürünleri komisyon karşılığı hedef kitleye tanıtmak olarak tanımını yapabileceğimiz satış ortaklığı ile para kazanmak da mümkündür. Firmalar satış yaptıkları ürünlerden size pay verirler. Buradaki en zor olan kısım, sert rakiplere karşı mücadele edilecek olmasıdır.

Youtube İle Para Kazanmak

Kaliteli, eğlenceli ve özgün videolar çekerek para kazanabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken en önemli konu videolarınızın özgün, toplum kurallarına saygılı, telif hakkı içermeyen ve en önemlisi de insanları cezbeden içerikler olması gerekir. Bu işi yaparak geçimini sağlayan Türkiye’de çok fazla kişi yoktur. Bununla birlikte cep harçlığı kazanabilirsiniz.

Facebook ile para Kazanmak

Yüksek beğeni sayısına ulaşmış olan sayfalar, satış ortaklığı için kullanılabilir, reklam alabilir ya da çeşitli forumlarda satışa çıkarılabilir. Popüler bir fan sayfası nakit para anlamına gelir. Burada dikkat etmeniz gereken popülariteyi yakalamaktır.

Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale yazarak para kazanmak için kaliteli içerik üretmelisiniz. Birçok forum sitesinde 1000 kelime için 15-20 TL ücret alan makale yazarları bulmak mümkündür. Ancak internet ortamında web sitesi sahipleri kaliteli içerik ve kaliteli yazar aramaktadırlar. Uzman bir içerik editörü 1000 kelimelik yazı için 100-150 TL talep edebilmektedir. Eğer bu işi yapmayı düşünüyorsanız ve kaliteli içerik yazdığınıza gerçekten inanıyorsanız ucuz olmayın.

İnstagram ile Para Kazanmak

Sosyal medya siteleri arasında en basit yöntemler kullanılarak para kazanılacak mecra Instagram’dır. Instagram ile para kazanmak için tek yol satış yapmak değildir.

Twitter ile Para Kazanmak

Popüler bir hesabınız varsa bunu kullanarak, satış ortaklığı, reklam veya komple hesabı satarak para kazanabilirsiniz. Ancak sıfırdan bu işe başlayacaksanız bence Facebook ya da Instagram’ı deneyin.

Adsense ile Para Kazanmak

Adsense ile para kazanmak diğer reklam firmalarına göre daha fazladır. Ancak, bir o kadar da zordur. Bu mecradan gelir elde etmek istiyorsanız bir blog ya da Youtube kanalınız olmalıdır. Bloğunuza ya da kanalınıza eklediğiniz reklamlar tıklandıkça belirli miktarlarda para kazanıyorsunuz. Burada sitenize gelen ziyaretçi sayısı ne kadar fazla ise o kadar çok kazanırsınız.

Tumblr ile Para Kazanmak

Ülkemizde son zamanlarda popüler olan sosyal medya mecralarından biridir. Burada fenomen olan Tumblr bloglar, sosyal backlink satışı yaparak para kazanırlar. Kopya içerik ile internetten para kazanmak isteyenler için elverişli bir alandır.

Domain Alıp-Satarak Para Kazanmak

Biraz daha profesyonel bir alan olan Domain alıp-satarak para kazanmak, az emek, biraz sermaye ve çokça da sabır gerektiren bir konu. Orijinal domain isimler ucuza alıp beklerseniz, istediğiniz rakamlara müşteri bulabilirsiniz.

Online Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Kendi dilinizden başka bir dili ana diliniz gibi biliyor ve çeviri yapabilecek kapasiteye sahipseniz, bu iş tam size göre. Geriye müşteri bulmak kalıyor sadece. Bunun için de çeşitli platformlarda ve forum sitelerinde ilanlar bırakabilir ve müşterinin ayağınıza gelmesini bekleyebilirsiniz.

Stok Fotoğraf Satarak Para Kazanmak

İnternet üzerinde özgün resim bulmak oldukça zorlaşmaktadır. Tamamen özgün fotoğraf isteyenler ise özgün fotoğraf satın alma eğilimi gösteriyor. Bu ihtiyacı karşılamak için de birçok web sitesi bulunmaktadır. Çektiğiniz görselleri bu sitelere yükleyerek satılmasını bekliyorsunuz.

Freelance Çalışarak Para Kazanmak

Becerikli olduğunuz herhangi bir konuyu nakit paraya çevirmek istiyorsanız, SadeceON, freelance iş yapmak isteyenler için kurulmuş bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Bu site, işverenler ile freelance iş yapmak isteyenleri aynı çatı altında toplayarak ticaret ortamı oluşturmak.

E-Kitap Yazarak Para Kazanmak

E-kitap yazarak para kazanmak, internetten para kazanma yolları arasında harika bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. İnsanların öğrenmek istediği niş bir konuda özgün bir e-kitap yazarsanız birçok satış rakamına ulaşabilirsiniz.

Udemy Üzerinden Kurs Satarak Para Kazanmak

Her konuda kurs satılan bir platform olan Udemy, eğitim vermek isteyenler ile almak isteyenleri bir araya getiren bir platformdur. Bu platforma kendi eğitim setinizi yükleyerek bunu ücret karşılığı satabilirsiniz. Bunun için eğitim vereceğiniz konuda yeterli bilgi birikimine sahip olmalısınız. Ayrıca, platform üzerinde birçok rakibiniz olacak ve bu rekabete dayanmalısınız.

Drop Shipping Yaparak Para Kazanmak

Drop Shipping, elinizde olmayan bir malı, stok yapmadan bir şirket üzerinden müşterilere aracılık yaparak satma işlemidir. Bir site açıyorsunuz, bir tedarikçi firma buluyorsunuz ve onun ürünlerini kendi sitenize yüklüyorsunuz. Müşteri ürüne sipariş verdiğinde siz siparişi satıcı firmaya iletiyorsunuz. Hepsi bu kadar. Burada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunları iyice araştırmak gerekir.

Pinterest ile Para Kazanmak

Tıpkı Instagram gibi görsel paylaşıma dayalı sosyal bir ağdır. Kullanıcılarının büyük bir kısmı da bayanlardan oluşmaktadır. Burada pano oluşturarak, kusursuz görseller paylaşıp takipçi sayınızı arttırmalısınız. Daha sonra, satış ortaklığı yapabilir, reklam verebilir veya sosyal backlink satarak Pinterest ile para kazanmak mümkündür.

Dosya Paylaşmak

Dosya paylaşmak için depo görevi gören web siteleri bulunmaktadır. Bu siteler dosya paylaşarak para kazanma imkânı sunmaktadır. Bu siteler dosya indirme sayfaları üzerinde reklam paylaşıyor ve hızlı dosya indirmek isteyenlere ücretli üyelikler satıyorlar. Bu şekilde para kazanan bu siteler, bu paradan üyelerine de belirli miktarlarda ücret ödüyorlar.

Web Sitesi Kurarak Para Kazanmak

Web sitesi kurmak için birçok online kurs satılmaktadır. Bunlardan birini alarak bu işi ayrıntılı bir şekilde öğrenmeniz mümkündür. Aldığınız bu kursu kendinize web sitesi kurmak için değil ücreti mukabilinde başkaları için web sitesi kurmak için kullanmalısınız. Bu sektörde birçok rakibiniz olacaktır. Farklı reklam stratejileri uygulayarak iş alabilirsiniz. Ayrıca çevrenizdeki yerel işletmeleri gezerek teklif te verebilirsiniz.

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz